0

אז מה זה סים וירטואלי

סים וירטואליהקיץ נגמר, החגים מתקרבים ואיתם גם חגיגת הטיסות של הישראלים לחו"ל, בין שלל ההוצאות על החופשה כמו בית מלון, טיסה, נסיעות קיימת הוצאה אשר בממוצע עולה מאות שקלים לטסים לחו"ל ואנחנו מדברים כמובן על רכישת חבילת הגלישה או קניית סים מקומי במדינת היעד.

למזלנו, בשנים האחרונות התפתחה טכנולוגיה חדשה המוזילה משמעותית את עלות זו והיא נקראת סים וירטואלי.

מה זה סים וירטואלי? שניה! קודם כל, ברור לכולנו שבשנת 2022 גם כאשר אנחנו בחופשה בחו"ל אנחנו עדיין קשורים מאוד למכשיר הטלפון שלנו, בין אם זה לצורך התמצאות במדינה אליה נסענו, מידע על פעילויות שונות, שיתוף תמונות, סרטונים וחוויות מהטיול או לצורך תקשורת עם המשפחה והחברים שנמצאים בארץ.

בגלל סיבות אלה אפשר להבין מדוע הישראלים ממשיכים לרכוש חבילות גלישה לחו"ל או סים מקומי במדינת היעד אליה הגיעו, אך פתרונות אלה הם מיושנים וכרוכים במחיר יקר במקרה של חבילת גלישה. במקרה של קניית סים מקומי במדינת היעד אנחנו נצטרך למצוא חנות המספקת סים שכזה, לרכוש, להחליף, להפעיל ולהמתין שהסים החדש יעבוד ורק אז נוכל להתחיל בחופשה המיוחלת שלנו.

הפתרון לכל זה נקרא סים וירטואלי (נקרא גם סים דיגיטלי, embedded sim או e-sim בקיצור)

אז מה זה סים וירטואלי? כמו שציינו בתחילת הכתבה זוהי טכנולוגיה חדשה יחסית הקיימת מספר שנים וזוכה ליותר ויותר פופולריות ושכלולים עם הזמן.

בשונה מכרטיס הסים שכולנו מכירים שאותו אנחנו מכניסים בעצמנו אל החלק המתאים בפלאפון, סים וירטואלי הוא בעצם צ'יפ הנמצא בתוך מערכת השבבים של מכשיר הפלאפון שלנו והוא מופעל באמצעות קוד QR שאותו נקבל לאחר הרכישה, מיד לאחר סריקת הקוד במכשירנו יהיה 2 סימים מופעלים, אחד מהם הוא הסים הפיזי הרגיל שלכם והשני הוא הסים הוירטואלי שאותו הפעלתם.

אז כמו שניתן לראות הסים הוירטואלי יכול לחסוך לנו נסיעות מיותרות ובזבוז זמן חופשה וגם לחסוך לנו כסף על החופשה או לקבל עוד קצת כסף לבזבוזים, נחמד לא?

בנוסף ליתרונות אלו, מכיוון שלא היינו צריכים להוציא את הסים המקורי שלנו ולהחליף בחדש, המספר שלנו יישאר זהה ולא נצטרך לשים את הסים הרגיל שלנו במקום מסתור ולקוות שיישאר שם גם כשנחזור מהחופשה.

טוב, יש כאן המון יתרונות, אבל מה לגבי החסרונות של סים וירטואלי?

ראשית כל, לא כל מכשיר תומך בטכנולוגיה הזו עדיין. בין שלל המכשירים הנפוצים שכן תומכים בטכנולוגיה נמצאים כל האייפונים החל מדגם ה XS, סמסונג גלקסי החל מ 20 ומכשירי גוגל פיקסל 2 והלאה. ניתן לראות באתר את הרשימה המלאה של המכשירים התומכים.

מכשירי LG, XIAOMI, ONE PLUS עדיין לא נתמכים.

(המידע נכון לזמן כתיבת הכתבה בספטמבר 2022, בשל ריבוי דגמים ותתי הדגמים של המכשירים הסלולריים מומלץ לבדוק לפני רכישת חבילת הגלישה שמכשירכם תומך ומכיל את השבב הנחוץ)

תגיות: ,

ניתן לרכוש מספר חבילות, עבור מכשירים שונים, ברכישה אחת.

קנו עכשיו

>

מידע על החבילה:

 • מתאים ללקוחות כל החברות.
 • רשתות חיבור בטכנולוגיה 4G/5G.
 • ללא חיובים נוספים או עמלות נסתרות.
 • מספר ה-whatsapp נשאר אותו מספר.
 • תקף במגוון ענק של מדינות כולל מעבר בניהן.
 • חיבור מיידי באמצעות ברקוד, אין צורך בהחלפת כרטיס סים.
 • שימוש בכל האפליקציות המוכרות: whatsapp, waze, facebook, Instagram, google maps, gmail, google, safari, chrome, youtube, tiktok, ועוד.

מדינות נתמכות:

נגישות
0
  0
  העגלה שלך
  הסל שלך ריקחזרה לחנות