0

מתכננים טיול לאתיופיה? לא טסים בלי eSIM לאדיס אבבה

esim אדיס אבבהבשביל לשתף בחוויות מהטיול לאתיופיה ולשמור על קשר עם בני המשפחה שנשארו בארץ, תוכלו להשתמש בשירותי eSIM לאתיופיה – כרטיס סים דיגטלי חדשני וחסכוני שפוטר אתכם מדאגות ומאפשר לכם תמחור הגון ונח מראש לשירותי הסלולר בהיותכם בחו"ל.

קצת רקע על ארץ הקפה, האגמים והמדבריות

אתיופיה ממוקמת באפריקה, מוגדרת פדרציה רב-לאומית והשלטון בה הוא מסוג רפובליקה.

אתיופיה ידעה מלחמות וכובשים גם בעת העתיקה וגם בעת המודרנית: יוונים, איטלקים, אנגלים, מצרים, אריתראים, סומלים וסודאנים, קיסרים ומלכים – כולם רצו לכבוש אותה.

ארכיאולוגים וחוקרים רבים סבורים שמלכות 'שבא' (סבא) העתיקה המוזכרת גם במקרא היא בעצם אתיופיה (שמה הנוסף – חבש, על שם אוכלוסיית החבשים שישבה בסביבה) חלק מממלכת כוש.

באתיופיה נתגלו ממצאים-מאובנים המעידים על חיי אדם באזור עוד מלפני שישה מיליון שנה, בהרבה מובנים היא נחשבת לערש האנושות.

עוד בעת העתיקה אתיופיה היתה אימפריה בעלת עוצמה, במיוחד בימי הביניים.

השם 'אתיופיה' מקורו ביוונית- "איתיופס", שפירושו פנים שזופות. יש חוקרים שסבורים שהשם הוא משמו של איתיופיס, הבן של כוש (שהיה בנו של חם המוזכר בתנ"ך) אוכלוסיית המדינה מאוד מגוונת, כוללת אזרחים מכמעט 300 קבוצות אתניות שונות (דוברים יותר מ-80 שפות) כיום חיים במדינה כ- 122 מיליון איש. 60% בערך נוצרים ו-305 פלוס מוסלמים.

אתרים ומקומות שאסור לכם לפספס בטיול לאתיופיה

אתיופיה היא יעד מרתק למי שאוהב טבע, מסעות רגליים, נוף מדברי וגם אגמים לתפארת, טרקים וארכיאולוגיה. הנה כמה מקומות מומלצים לביקור כשאתם מגיעים לאזור:

 • אדיס אבבה – עיר הבירה, שוקקת חיים, שילוב של יש וחדש, פרימיטיבי ומודרני. בה נמצא גם המוזיאון הלאומי של אתיופיה ובו מוצג הסיור של 'לוסי' ההיסטורית – 'פרוטו-טייפ' של ראשוני האדם, שנמצאה באתיופיה (במצב של שלד).
 • אקסום – המקום שישנם הסוברים שארון הברית היהודי הוא אליו באחת מתחנות בני ישראל בצאתם לגלות.
 • עמק 'דנקיל' – המקום הנמוך ביותר ואחד החמים באפריקה. החום שם יכול להגיע ל-50 מעלות. נוף מדברי וכפרי מיוחד, אוכלוסייה סגורה בתוך עצמה. חוויה אנתרופולוגית וגם סביבתית.
 • מדבר ה'דאנקיל' – מהיפים והגדולים בעולם, נוף קסום ומפגש עם גופרית געשית פעילה.
 • חבל 'גונדר' ובו מתחם ארמון – כנסיה יפהפה "דברה ברהנה סלהסי", מתחם כפרים ש'ביתא ישראל' יהודי אתיופיה בחלקם עלו משם לישראל ועוד.
 • שמורת הטבע "סימיאן" – חבל ארץ קסום עם קניונים, נקיקים, הרי של מעל ל-4000 מטר, בעלי חיים נדירים, שמורת טבע מלאת מסתורי וקסם.

יהודים באתיופיה

לפני חמישים שנה (פחות או יותר) זה היה מוזר ומפתיע לשמוע על יהודים כהי-עור שחיים בארץ רחוקה באפריקה, ששמה המקובל יותר היה אז 'חבש' ושהם חולמים על ארץ ישראל, מולדת העם היהודי.

עם השנים התוודענו כאן ל'ביתא ישראל' אחינו מאתיופיה, שיהדותם הוכרה רשמית ושהרב עובדיה יוסף בזמנו תמך בהעלאתם ארצה. מדובר בקהילה יהודית עתיקה, ככל הנראה עוד מימי ממלכת שלמה. מרקו פולו הזכיר בכתביו יהודים באתיופיה עוד במאה ה-12. היו באתיופיה קיסרים עם שמות עבריים, ביניהם "יסחק", "עמדה ציון".

בני העדה נקראו גם "פלאשים" ו"פלאשמורה" (מלשון 'פולשים', פלישה לתוך שטח זר) באתיופיה נחגג חג ה'טימקט' בו מוצאים מכל בתי הכנסיות דגמים מוקטנים של ארון הברית היהודי, מנהג עתיק שמחבר בין הנצרות ליהדות במדינה מזה שנים. יהודי אתיופיה חדורי ציונות ואהבת הארץ עלו בסוף שנות ה-70 ותחילת ה-80 חלקם במבצעים חשאיים ובמסגרת מבצע שלמה ומבצע משה. ההערכה היא שכיום עדיין חיים באתיופיה כ-5000 יהודים.

נלחמים בהתחממות הגלובלית – מבצע שתילת 350 מיליון עצים ביום אחד!!!

אתיופיה מתפרנסת בעיקר מחקלאות, שמהווה ענף מוביל במדינה. גידולי הקפה הם מהגדולים שלהם באפריקה/בעולם והתחום שמועסקים בו מאות אלפי עובדים. כלכלת המדינה עדיין נעה על הציר שבין תפיסה קומוניסטית לבין תפיסת שוק של יזמות פרטית, הרבה מהנכסים עדיין בידי המדינה, כולל אלו החקלאיים. אתיופיה מושפעת מאוד משינויי האקלים בעולם, וכחלק מהרצון להגן על עצמה יזמה פרויקט מיוחד – נטיעת 350 מיליון עצים ביום אחד. רק על זה מגיע לה עמוד בספר השיאים של גינס.

אם לונדון לא מחכה לכם, אדיס אבבה אולי כן. טיסה נעימה!

תגיות: , , ,

ניתן לרכוש מספר חבילות, עבור מכשירים שונים, ברכישה אחת.

קנו עכשיו

>

מידע על החבילה:

 • מתאים ללקוחות כל החברות.
 • רשתות חיבור בטכנולוגיה 4G/5G.
 • ללא חיובים נוספים או עמלות נסתרות.
 • מספר ה-whatsapp נשאר אותו מספר.
 • תקף במגוון ענק של מדינות כולל מעבר בניהן.
 • חיבור מיידי באמצעות ברקוד, אין צורך בהחלפת כרטיס סים.
 • שימוש בכל האפליקציות המוכרות: whatsapp, waze, facebook, Instagram, google maps, gmail, google, safari, chrome, youtube, tiktok, ועוד.

מדינות נתמכות:

נגישות
0
  0
  העגלה שלך
  הסל שלך ריקחזרה לחנות