0

עידן הקרח: כל מה שרציתם לדעת על אנטארקטיקה

סים וירטואלי אנטארקטיקהאם אתם 'זן נדיר', סוג של קולומבוס, מתכננים טיול לכיוון אנטארקטיקה, חשוב שתדעו שאפילו ב'התנתקות' מהסוג הזה יש לכם דווקא הזדמנות להתחברות. תוכלו לנהל שיחות טראנס אטלנטיות, טראנס-אנטארקטיות במסלול הכי משתלם באמצעות eSIM לאנטארקטיקה בכל מקום בעולם, גם ב'סוף העולם'.

קצת רקע על אנטארקטיקה

אז מה אתם יודעים על אנטארקטיקה, חוץ מזה שהיא סוג של 'סוף העולם שמאלה'? אתם יודעים, למשל, שהיא היבשת החמישית בגודלה על היוניברס שלנו? אתם יודעים שהיא המקום הכי קר על פני כדור הארץ?

הקוטב הדרומי הוא האזור שבו היא ממוקמת, אזור שבאופן מפתיע גרים בו לסירוגין ולא בקביעות כמובן כאלף איש, רובם אנשי משלחות של חוקרים.

מסתבר שלא רק 'מכורי-אקסטרים' ומטפסי הרים נמשכים אל חלקת האלוהים הקפואה הרחוקה הזו ושיש כאלה שבוחרים לחיות שם. אנטארקטיקה הוכרזה רשמית כ'מורשת המשותפת של המין האנושי'. הגילוי של היבשת היה עוד בעת העתיקה, אם כי אז עדיין לא סומנו גבולותיה המציאותיים המדויקים.

רק סביב שנת 1820 משלחת רוסית הגיעה לאזור בפועל וזיהתה אותו. בשנת 1897 ביקרה באזור משלחת בלגית. במרוצת השנים הגיעו לשם מספר משלחות מחקר, שחלק מאנשיהן נספו בדרך לשם או בחזרה משם. זה כמובן תרם לעוצמה המיתולוגית של המסתורין האנטארקטי.

הרבה קרח

98 אחוז משטחה של אנטארקטיקה מכוסה קרח. יש בה הרים-קרחונים בגובה של מעל לארבעה קילומטרים. 90 אחוז מהקרח בעולם מצוי בה. תארו לעצמכם תזוזה של אחד הקרחונים שם שמחליט לצאת ל'סיבוב' (מה, רק לכם מותר לטייל?!) זה קרה בשנת 2017 כשקרחון יבשתי ענק בגודל של כל לונדון התמוטט שם, למזלנו זה לא הגיעה עד לארמון בקינגהם או לרחבת הכותל. העולם יצא בנס מה'שינוי הטקטוני' הזה.

הקור הכי משמעותי שנרשם שם היה כמעט מינוס תשעים מעלות. ברררר… באופן ברור כמות הגשמים שם היא הנמוכה בעולם (פחות ממאה מ"מ בשנה) ובעצם היבשת היא גם מדבר גדול, אם תרצו- מדבר של קרח. אז למה בעצם אתם שוקלים לנסוע לשם?! השתגעתם?! (סתאםםםם. אנחנו בעד גילוי עולם, טוסו!)

איגלו או מערות האדם הקדמון, מה יותר מסקרן?

החורף באנטארקטיקה הוא ביולי והקיץ בינואר ("הפוך, גוטה, הפוך") חוקרים רבים סבורים שבעבר היה ביבשת אקלים שפוי יותר, כולל כזה שאיפשר לבעלי חיים כמו דינוזאורים ודגים להתקיים שם וליערות ולצמחיה עשירה לגדול שם. רבים מהחוקרים סבורים שמעטה הקרח והכפור ביבשת הם רק בני 15 מיליון שנה. באמת קרח-'ינוקא', כו-לה 15 מיליון. מה זה לעומת מיטב שנותיה של המלכה אליזבת. ואפרופו מלכה ושלטון, גם לגבי אנטארקטיקה יש כמה חוקים בינלאומיים מוסכמים, למשל "החוק להגנת אנטארקטיקה" שאוסר/מגביל הכנסת בעלי חיים מחוץ ליבשת פנימה ומגביל את הדייג בסביבה, שלא יופר ה'איזון האקולוגי-ביולוגי' של האזור. אז מה דעתכם, כבני אדם קדומים (נגיד שהיינו פעם כאלה) זה היה חכם, זה שיצאנו מהמערות ועברנו לאיגלו?

איזה בעלי חיים אתם צפויים לפגוש באנטארקטיקה?

תתפלאו, אבל מסתבר שגם בתנאים סופר-קשים יש חיים של מגוון בעלי חיים. באנטארקטיקה תפגשו, למשל: פינגווינים, את הלוויתן הכחול, דובי ים, את יסעור השלג (סוג של עוף) את כלב הים 'ודל', דיונונאים, אלבטרוסים, את סרטן ה'קריל' ועוד.

מחפשים זהב באנטארקטיקה? אולי תמצאו

ביבשת המיוחדת הזו יש מגוון מחצבים שיכול לעורר חשק לפתוח כור פרטי. נתגלו באדמה שם חומרים יקרים, ביניהם: זהב, נחושת, כסף, פחם, ברזל, פלטינה ונוספים, אבל חל איסור מוחלט על כרייה שלהם. זה מה שנקרא: 'לראותם בלבד'. זה אומר שהבורסה ליהלומים, למשל, עוד לא יכולה לעשות 'רילוקיישן' מרמת גן.

סיכומון והצעה פרקטית – שייט לסוף העולם

אם אתם רוצים לפגוש שקט של ציביליזציה מסוג אחר ולראות משטחי לובן טהור ותכלת אינסופי, כולל שקיעות וזריחות 'לא מהעולם הזה', אבל ממש מהעולם הזה – צאו לשייט לאנטארקטיקה. יש כמה לזה אופציות, הידועה יותר היא דרך ארגנטינה, יש גם מניו זילנד, מאייי פוקלנד ועוד. בגדול, יש כיום יותר מעשר ספינות מיוחדות מאובזרות היטב נקודתית שמציעות מסעות לאנטארקטיקה. כל אחת מהן יכולה להשיט כמאה תיירים. יש גם שייט בשילוב טיסות. השייט על הספינות מתקיים בתנאים של פנסיון מלא. הירידה ליבשת בעת ההגעה למקום היא באמצעות סירות 'זודיאק'. קחו בחשבון שמדובר בהפלגות ארוכות, סביב 17-30 יום. לא לבעלי לב חלש.

ואל תשכחו – אפילו לקוטב הדרומי לא טסים בלי GlobaleSIM.

אולי פעם עוד תספרו לילדים שפגשתם באנטארקטיקה את מנפרד או דייגו מהסרט 'עידן הקרח'.

תגיות: , , , ,

ניתן לרכוש מספר חבילות, עבור מכשירים שונים, ברכישה אחת.

קנו עכשיו

>

מידע על החבילה:

 • מתאים ללקוחות כל החברות.
 • רשתות חיבור בטכנולוגיה 4G/5G.
 • ללא חיובים נוספים או עמלות נסתרות.
 • מספר ה-whatsapp נשאר אותו מספר.
 • תקף במגוון ענק של מדינות כולל מעבר בניהן.
 • חיבור מיידי באמצעות ברקוד, אין צורך בהחלפת כרטיס סים.
 • שימוש בכל האפליקציות המוכרות: whatsapp, waze, facebook, Instagram, google maps, gmail, google, safari, chrome, youtube, tiktok, ועוד.

מדינות נתמכות:

נגישות
0
  0
  העגלה שלך
  הסל שלך ריקחזרה לחנות