0

מהפך בשוק התקשורת: חברות הסלולר יחויבו לתמוך ב-eSIM

esim במקום סים פיזיטכנולוגיית ה-eSIM כבר מזמן לא בגדר חלום, אבל כנראה שחברות הסלולר הגדולות לא רוצות להגשים אותו. שר התקשורת מהצד השני, כבר לא מוכן לחכות יותר, וכבר בחודשים הקרובים עתידות כל החברות להכניס את הטכנולוגיה גם ללקוחות בארץ. איך ולמה? אנחנו כאן להסביר.

מהי טכנולוגיית ה eSIM בכלל?

למי שלא מכיר, טכנולוגיית ה-eSIM, או הסים הווירטואלי, הינה טכנולוגיה אשר מאפשר לנו להיפרד יפה מהשבב הפיזי ומהתלות בו, ולקבל גישה סלולרית בכל מקום ומכל רשת, בצורה וירטואלית. הטכנולוגיה המדוברת כבר מזמן עברה את שלבי הניסוי, ואפשר לראות אותה פורצת גבולות בכל העולם.

משרד התקשורת קבע – כן לסים הוירטואלי!

מאחר שמדובר בטכנולוגיה מדהימה, עולה השאלה "למה לא פשוט עושים את זה?", והתשובה נמצאת בחברות הסלולר הגדולות. טכנולוגיית ה-eSIM יוצרת תחרות רחבה יותר על הצרכן בקצה, וכמובן שאם התחרות גדלה, כך החברות עלולות להפסיד יותר. אם כן, חברות הסלולר הגדולות "מורחות" את המעבר לסים הווירטואלי כבר זמן רב, אך כעת, ויש שיגידו שבעקבות תקופה המלחמה, משרד התקשורת אומר "לא עוד".

קדימה לעבודה

משרד התקשורת, ובראשו מנכ"לית המשרד עורכת הדין עינבל משש, הודיעה כי לאחרונה נחתם ונשלח מכתב המיועד לחברות הסלולר, ובו הן מצוות להתחיל להטמיע את הטכנולוגיה כחלק מהשירות אותו הן מספקות, כבר בחודשים הקרובים, כשאת המועד המדויק עדיין לא פרסם המשרד. בנוסף, במכתב התבקש מחברות הסלולר לפרט על הדרך ורמת המוכנות שלהן להטמעת ה-eSIM, וכן להודיע האם ישנם חסמים כלשהם, כלכליים או לוגיסטיים כאלו ואחרים שעלולים להפריע להם.

מתנגדים? לא בבית ספרנו

כמובן שחברות הסלולר הגדולות לא רואות בעין יפה כאמור את החיוב המדובר של המשרד, אך במובן כזה או אחר אין להן כל כך ברירות. בסופו של דבר, על פי דבר המנכ"לית, בתקופה בה המכשיר הסלולרי מהווה אבן בניין מרכזית בעולם שלנו, וההתניידות שלו מוגבלת כאשר הסים הפיזי קיים, מחובתנו לאפשר ללקוחות את הניידות והגישה לאינטרנט מספקי תקשורת שונים במקביל. זאת, לדבריה, במיוחד לאחר אירועי השבעה באוקטובר.

תגיות: , , , ,

ניתן לרכוש מספר חבילות, עבור מכשירים שונים, ברכישה אחת.

קנו עכשיו

>

מידע על החבילה:

 • מתאים ללקוחות כל החברות.
 • רשתות חיבור בטכנולוגיה 4G/5G.
 • ללא חיובים נוספים או עמלות נסתרות.
 • מספר ה-whatsapp נשאר אותו מספר.
 • תקף במגוון ענק של מדינות כולל מעבר בניהן.
 • חיבור מיידי באמצעות ברקוד, אין צורך בהחלפת כרטיס סים.
 • שימוש בכל האפליקציות המוכרות: whatsapp, waze, facebook, Instagram, google maps, gmail, google, safari, chrome, youtube, tiktok, ועוד.

מדינות נתמכות:

נגישות
0
  0
  העגלה שלך
  הסל שלך ריקחזרה לחנות